O nás

 

NAŠA CESTA


Ako to začalo?

Miloš Kovár (konateľ spoločnosti), sa už od roku 2008 dlhodobo pripravoval na vlastné podnikanie, jeho snom bolo pomáhať ľuďom nájsť si uplatnenie na pracovnom trhu, taktiež pomôcť študentom privyrobiť si popri ich štúdiu.

V roku 2010 sa v Nitre stavala diaľnica R1A, konateľ našej spoločnosti sa dozvedel, že SAV (slovenská akadémia vied) bude robiť archeologický výskum na miestach, kde má stáť nová diaľnica a že budú potrebovať stovky pracovníkov. Bola to pre neho obrovská výzva, rozhodol sa uchádzať o možnosť dodávať pracovníkov pre tento projekt a uspel. Zamestnal 400 ľudí počas prvého roka a táto skúsenosť mu dodala odvahu sa posúvať ďalej a vyhľadávať nové zákazky.

Firma v tom čase nemala veľa zamestnancov, drvivú väčšinu práce robil sám pán Kovár a pomáhala mu jedho rodina a pár známych. V priebehu zopár niekoľých rokov sa firma stále rozrastala a pribúdali významné zákazky z odvetvia automobilového priemyslu. Neskôr sa "Mamut" stal profesionálom aj v oblasti dodávania pracovných síl do logistických parkov, kde referencie hovoria za všetko.

Spoločnosti P.A. Mamut sa podarilo za posledné štyri roky zakaždým zdvojnásobiť obrat, čoho výsledkom je aj to, že firma v tomto čase zamestnáva približne 600 zamestnancov u viac ako 20 klientov. V súčasnej dobe v kanceláriách firmy sedí a pilne pracuje posádka 5 náborárov a 4 administratívnych pracovníkov, v teréne sa pohybuje 5 koordinátorov a 7 šoférov a v celej firme panuje rodinná atmosféra, na ktorej si riaditeľka firmy Ivana Kovárová veľmi zakladá. V Mamute veria, že ich čaká ešte dlhá cesta, na ktorej pomôžu ďaľšiemu množstvu uchádzačov o prácu ako aj ich klientom rásť spolu s nimi.

 

Naša história

 • 2019

  Ďalej rastieme
 • 2016

  Expandujeme do Českej republiky
 • 2015

  Získali sme licenciu pre ADZ pre P.A.mamut s.r.o.
 • 10.5.2013

  ďalšie expandovanie
 • 8.4.2011

  Založenie s.r.o.
 • 22.3.2010

  Získanie prvej licencie na živnosť